Първа политическа сила с малка преднина от под 2% стана ГЕРБ след изборите на 2 април. Втори се наредиха от “Продължаваме Промяната” - “Демократична България”. От ПП вече дадоха заявка след кратко мълчание, че няма да подкрепят правителство на ГЕРБ. От ДБ обаче все още мълчат.

Вече се появиха и сигнали за водене на разговори. Какво ще произлезе от тях - предстои да видим.