Реклама / Ads
11| 4999 |26.01.2016 НОВИНИ

ГЕРБ и РБ призоваха ВСС да се саморазпусне

.
Цветан Цветанов
ГЕРБ призова официално в парламента Висшият съдебен съвет да се саморазпусне. Зам.-председателят на парламентарната група на партията Цветан Цветанов заяви, че органът се е компрометирал и не може да продължи повече да действа.
 
"Убедени сме в нуждата от реформа на съдебната система", заяви Цветан Цветанов като изиска ясен времеви график за промените, които ще гарантират реформите.
 
Старият ВСС ще продължи да изпълнява задълженията си, докато се избере нов Висш съдебен съвет, каза още Цветанов.

Оставка на ВСС поиска и РБ.

"ВСС не произвежда очаквания от обществото продукт, там се произвеждат само скандали", изтъкна Найден Зеленогорски.

"Смятаме, че има още мотиви и аргументи, които трябва да бъдат споделени. Колегите от ГЕРБ са изразили тяхното становище, ние – нашето", каза Зеленогорски в отговор на въпроса защо двете политически сили излизат с отделни декларации.

Очаква се по въпроса да изкажат своите позиции Патриотите и АВБ. Засега те мълчат.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 4592 |17.12.2015 Съюзът на съдиите иска оставка на ВСС . 2| 5141 |11.12.2015 Зеленогорски: Влошено е доверието между ГЕРБ и РБ . 11| 7066 |31.07.2015 ГЕРБ гневни, предоговарят коалицията с РБ . 19| 5565 |16.05.2011 Цветанов мътел водата на БГ съдебна система

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads