Реклама / Ads
5| 3449 |01.07.2024 НОВИНИ

Германската външна министърка: Подкрепата за Украйна е инвестиция в националната ни сигурност

.
Германската външна министърка Аналена Бербок Източник: БГНЕС
Германската външна министърка Аналена Бербок заяви, че Германия трябва да продължи да прави допълнителни инвестиции в областта на сигурността въпреки силния натиск за съкращения в трудните преговори за бюджета за следващата година, информира ДПА.
 

Финансовият министър Кристиан Линднер от либералната, пробизнес ориентирана Свободна демократическа партия (СвДП) иска коалиционното правителство да се придържа към строгите правила за бюджетния дефицит, известни като дългова спирачка.

 

Бербок обаче бе категорична днес, че страната й трябва да поеме водеща роля в борбата със сериозните заплахи за европейския мир и сигурност, дори ако това означава вземане на дълг.





"Би било повече от фатално, ако след няколко години трябва да кажем: Запазихме дълговата спирачка, но загубихме мирния европейски ред", отбеляза Бербок, която е от Зелените, на събитие, организирано от Федералната академия за политика на сигурност в Берлин. "Това ще бъде въпросът, който нашите деца ще ни задават след няколко години", уточни германската външна министърка.

 

Бербок подчерта, че се дразни от дискусиите, "в които подкрепата за Украйна се третира като благотворителен жест, а не като това, което всъщност е - инвестиция в националната сигурност на (Германия)".






"В действителност не може да има по-голям национален интерес" за нас, посочи тя.

 

Външната министърка отправи остри думи спрямо обществените дебати в Германия, в които много хора, изглежда, искат по-голяма сигурност, но не и да плащат за нея.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 2414 |16.12.2025 Politico: Все повече германци и французи искат ограничаване на помощта за Украйна . 13| 3331 |25.08.2025 Германският вицеканцлер: Путин да не си прави илюзии, че подкрепата ни за Украйна намалява . 4| 3094 |01.04.2025 Германският външен министър от Киев: Украйна е готова веднага да сключи споразумение за прекратяване на огъня . 2| 3225 |07.01.2025 Рязък скок на германските разходи за отбрана не е реалистичен, смята канцлерът Шолц

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads