Реклама / Ads
8| 5851 |16.03.2018 НОВИНИ

И ”Глас Народен” напуска РБ

.
Светльо Витков от ”Глас Народен”
”Глас Народен” излизат от коалицията на Реформаторския блок, се казва в декларация на партията.
 

Ето мотивите за напускането на "Глас Народен" на РБ:

 

През месец февруари 2017 г. ПП Глас Народен подписа коалиционно споразумение с Реформаторския блок, с ясната идея, че единствения път за запазване на дясното, е обединение.

 

В последвалата предизборна кампания за 44-то НС разцепените на три самоопределили се за десни коалиции воюваха сами със себе си като оставиха на  изборното поле близо 300 хиляди души без представителство в българския парламент. От това спечелиха ГЕРБ, БСП, ДПС, ОП, та дори и ВОЛЯ на Марешки, които произвеждат най-големия законодателен брак в политическата история на България.

 

В последните месеци инициирахме дебати и срещи за обединение на десните партии, като ясно заявихме, че ПП Глас Народен няма претенции да си приписва водеща роля в този процес, но обединението е задължително, за да има дясната опозиция алтернатива на сегашното управление.

 

В момента, традиционната десница продължава своя разпад, като десните партии търсят партньори, без значение от мястото им в политическото пространство, чрез които да се бори за влизане в Парламента.

 

Замразяването на членството на ДБГ в РБ е ясен знак за разединени позиции и непреодолими различия на партиите в Реформаторския блок.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3599 |29.10.2024 Как се променя разпределението на мандатите в НС след отпадането на „Величие"? . 7| 3963 |01.07.2024 „Да, България“ иска надграждане на коалицията ПП-ДБ . 4| 4158 |07.10.2022 ДСБ призова да се върне първия мандат . 9| 4129 |11.02.2021 „Глас народен - глас Божи” – дежурната поговорка преди избори

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads