3| 3994 |02.09.2021 НОВИНИ

Глътка свеж въздух за българския футбол. Измъкнахме точка от еврошампиона Италия

.
Източник: БГНЕС
Глътка свеж въздух си пое българският национален отбор по футбол. Момчетата на Ясен Петров надскочиха собствения си потенциал. Световната квалификация във Флоренция завърши 1:1 и така „лъвовете“ измъкнаха точка от „Скуадрата“ в първия мач на действащия европейски шампион след спечелването на титлата от Евро 2020. За първи път в официален двубой националите не губят от този съперник на негова земя.

Макар че очаквано Италия тотално надигра нашите и откри резултата в 16-ата минута с гол на Федерико Киеза, в края на първата част Атанас Илиев обърка плановете на Роберто Манчини, пронизвайки италианската врата. България удържа набезите на еврошампионите, за да си заслужи точката.

Двубоят бе първи за „адзурите“ от 11 юли, когато спечелиха титлата срещу Англия във финала на европейското първенство в Лондон. С равенството италианците имат вече 35 мача без загуба, като така изравниха постижение на Испания в периода 2007 – 2009 г.

Точката от този мач пък е втора за България в група C на световните квалификации. Тимът на Ясен Петров е на предпоследното четвърто място и в неделя ще преследва първа победа срещу аутсайдера Литва, който е последен с 0 т.

Италия е начело в групата с 10 т., следвана от Швейцария с 6, но и с два мача по-малко.