Санкцията е, за да не бъдат обвинявани контролните органи на здравните власти, че проявяват изборност, тъй като от днес решението на Националния оперативен щаб и МЗ е да се наложи засилен контрол навсякъде. Епидемиологът успокои, че няма да има затваряне на граници и КПП-та, но при зараза, ако се наложи, ще се затварят улици и квартали.