Реклама / Ads
4| 3290 |19.05.2025 НОВИНИ

Градският транспорт в столицата ще работи във вторник

.
Източник: БГНЕС
Наземният градски транспорт в София ще работи утре. Това обяви Георги Панайотов - председател на КТ „Подкрепа“ в Столичния електротранспорт.
 

„От синдиката ще продължат да отстояват по-високи възнаграждания за служителите в сектора“, изтъкна още Панайотов.

 

На шестия ден от блокадата от правителството обявиха, че ще отпуснат на Столична община 15 милиона лева за разрешаване на кризата в градския транспорт.





Това стана ясно след среща на министър-председателя Росен Желязков със синдикалните лидери в сектора по-рано днес.

 

Според синдикатите сумата трябва да стигне за увеличение на заплатите им с исканите 300 лв. - на 7000 транспортни работници в четирите дружества.

 

„Ще следим зорко тези 15 млн. лв. да се използват само и единствено за работни заплати“, категоричен бе Тодор Капитанов, вицепрезидент на КНСБ.

 

Председателя на Комисията по транспорт в Столична община Иван Таков обясни, че проблемът със заплащането в столичния градски транспорт е от доста време, като синдикатите са предупредили преди повече от месец, че ще излязат на протест, но не е имало реакция от страна на градската администрация.

 

Коментар дойде и от столичния градоначалник Васил Терзиев, който определи случващото се като поредния епизод от сериала „Създаване на проблем – решаване на проблем“ от едни и същи хора.





„Тези 15 млн. идват днес, бързо, за да решим един проблем, но не казват, че общината трябва следващата година и по-следващата да намира всеки един лев, гласуван за увеличение. За пореден път ставаме свидетели на това, как не се мисли устойчиво“, отбеляза кметът.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 3161 |16.05.2025 Протестът продължава: Няма наземни линии, метрото работи с допълнителни мотриси . 19| 3318 |15.05.2025 София пак спря – градският транспорт блокиран, училищата не . 9| 3594 |14.05.2025 Кметът Терзиев обеща пари и бонуси за спиране на протеста в столицата . 2| 3439 |20.12.2024 Терзиев се опитва да тушира напрежението в транспортния синдикат

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads