0| 2766 |17.06.2024 НОВИНИ

Григор Димитров започна на трева с бърза победа

.
Григор Димитров
Григор Димитров започна с категорична победа сезона на тревни кортове. Третият поставен в схемата на АТР 500 тенис турнира в „Куинс Клъб“ в Лондон се наложи над левичаря Адриан Манарино от Франция с 6:1, 6:2 след час игра. Така българинът записа шести успех от шест мача срещу този съперник и постигна 29-а победа през 2024 година.

Шампионът в „Куинс Клъб“ от 2014 година Димитров започна отлично мача. Той направи пробив за 2:0, след като реализира петата си възможност, благодарение на двойна грешка на французина. Григор направи нов брейк за 5:1, след което сервираше за спечелването на частта. Той поведе с 40:15 и реализира първия сетбол след ретур в мрежата на Манарино.

В следващата част Димитров направи пробив за 3:2 и след това затвърди с гейм на 30. Това обезкуражи напълно левичаря. В седмия гейм Григор поведе с 40:0 при сервис на съперника и тутакси направи нов брейк с печеливш ретур. Той завърши мача с нов гейм на нула, за да запише 20-ата си победа в "Куинс Клъб".

Той завърши мача с 12 аса и две двойни грешки. Българинът не даде на Манарино да достигне до точка за пробив, а сам реализира пет брейка.

Следващият съперник на десетия в света Григор Димитров се определя в утрешната среща между Себастиан Корда и Карен Хачанов.

Миналата година Гришо стигна до четвъртфинал в Лондон, където отстъпи на бъдещия шампион Карлос Алкарас.