Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

0| 4046 |28.12.2016 НОВИНИ

Грипна епидемия и в Пловдив, Хасково, Харманли

.
Здравите власти обявиха грипна епидемия за градовете Хасково и Харманли. Тя е в сила от утре до 4 януари, съобщи на брифинг директорът на РЗИ-Хасково д-р Соня Димитрова, цитирана от БТА.
 

Случаите на заболели в двете населени места са скочили през последните няколко дни на над 310 на 10 000 жители, поясни д-р Димитрова. Повишаване на заболеваемостта има и в Димитровград, но засега там няма да бъде обявявана епидемия.

 

Съгласно заповедта на РЗИ се спират профилактичните прегледи, имунизациите, женските и детските консултации, и плановите операции. Инспекцията препоръчва още да се избягва струпването на големи групи хора на едно място.

 

Грипна епидемия е обявена също в Перник и Пловдив.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3144 |03.02.2025 Грипът обхвана половин България . 0| 3363 |24.01.2025 И Враца обяви грипна епидемия, учениците преминават на онлайн обучение . 1| 3383 |20.01.2025 Епидемиолози: Значително ще се покачи заболеваемостта от грип през тази седмица . 0| 3369 |13.01.2025 Пред грипна епидемия в Хасково, Силистра и Пазарджик

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads