1| 2824 |14.10.2021 НОВИНИ

Гришо надви Даниил Медведев в Индиън Уелс

.
Григор Димитров
Григор Димитров надигра световния номер 2 Даниил Медведев от Русия с 4:6, 6:4 и 6:3 в осминафиналите на турнира по тенис в Индиън Уелс (САЩ), който е от сериите Мастърс 1000, съобщи БНР.

23-ият в схемата Григор, който загуби в тази фаза от същия съперник през август в Синсинати, този път успя да направи впечатляващ обрат при резултат, който не му даваше много шансове - 4:6 и 1:4. В най-силното оръжие на хасковлията се превърнаха продължителните разигравания от основната линия, един от любимите прийоми на водача в схемата Медведев.

Двубоят започна тежко за първата ни ракета, като Медведев проби още в първия гейм. До края на сета всеки си вземаше сервиз гейма и така руснака затвори сета с 6:4 гейма. Във вторият сет се разви епична битка с размяна на пробиви, в която Григор успя да заличи три гейма пасив и взе сета с 6:4. Окрилен, Гришо започна силно третия сет и стигна до пробив още при първия сервис на руснака. До края на мача, тенисистът ни показа по-стабилна игра и затвори уверено двубоя.

„Той е страхотен тенисист. В последните години не можех да намеря начин да спечеля срещу него. Но днес, при 1:4 във втория сет, аз се успокоих и започнах да вземам правилните решения и да контролирам ритъма на играта, което вярвам, че ми помогна (за обрата). Така заиграх солидно и умно“, заяви Григор след срещата, цитиран от сайта на АТР.

В четвъртфиналите, съперник на 30-годишният хасковлия ще бъде полякът Хуберт Хуркач, елиминирал руснака Аслан Карацев в два сета. Срещата между двамата е тази вечер.