0| 4398 |26.04.2018 НОВИНИ

Гришо би тунизиец в Барселона

.
Григор Димитров победи в третия кръг от турнира в Барселона, отстранявайки 34-годишният ветеран от Тунис 34-годишният ветеран от Тунис Малек Джазири.

Димитров имаше проблеми със сервиса, направи 7 двойни грешки (срещу нито една на тунизиеца) и често бъркаше при разиграване.

Григор изоставаше 1:4 в третия сет, но успя да се върне. Съперникът му поиска лекарска помощ и изглеждаше зле, но това не му попречи да стигне до мачбол, който българинът спаси.

В тайбрека нашият тенисист пропусна 3 точки, с които да спечели, трябваше отново да се измъква при мачбол и накрая победи при четвъртата възможност.

Поставеният под №2 Димитров ще срещне на четвъртфинал Пабло Кареньо Буста (Исп) или Адриан Манарино (Фр).