Реклама / Ads
5| 6053 |14.10.2023 НОВИНИ

Хайри Хамдан: Докато няма палестинска държава, няма да има траен мир, а управление на кризата

.
Ако мирът е игла в копа сено, трябва да я търсим с лупа, ако трябва. В момента е като химера, много е далечно. Много народ е под руините в Газа. Има много убити. Но трябва да се мисли и рационално за това какви са корените на този проблем. Траен мир няма да има, без да се гарантират правата, идентичността и държавата на палестинския народ. Ще има само управление на кризата. 
 

Това заяви пред bTV поетът Хайри Хамдан. Той е роден  през 1962 г. в Дер-Шараф, Западният бряг на река Йордан. Като дете емигрира със семейството си в Йордания, а от 1982 г. живее в България. Хамдан е носител на световни литературни награди в Египет, Саудитска Арабия и Палестина. През 2018 г. получава награда "Перото" за превод, а творбите му се издават освен на български и на много други езици сред които арабски, немски и шведски.

 

Той бе категоричен, че за да се създаде тази държава трябва да има политическа воля.

 

“Войната завършва там, където започна и трябва да завърши. Войната не трябва да започва. Войната е зловещото отражение на човешката същност“, каза още Хайри Хамдан.

 

“Палестина винаги е била и ще бъде Родина за мен. Не може да бъде друго, но аз не я познавам. България я познавам по-добре. Роден съм в Палестина. Израел е част от моето съзнание“, допълни той.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 3133 |05.02.2025 Мохамед Халаф: Тръмп гледа на Газа като на имот, който трябва да се построи отново . 1| 3241 |21.01.2025 Димитър Къцарков: Палестина без Хамас - да дадеш на терористи държава не е справедлива награда за клането, което започнаха . 1| 2977 |20.01.2025 Карагьозов, БАН: Ситуацията в Газа не е мир, а примирие . 0| 3493 |18.01.2025 Руслан Трад: Конфликтът Израел - "Хамас" може да се възобнови съвсем скоро

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads