Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

1| 963 |17.02.2026 НОВИНИ

Хората спорят с касовата бележка и не вярват на институциите, твърди предприемач

.
Димитър Тодоранов е категоричен, че няма механизъм, по който да накараш някой бизнесмен да сложи таван на цените си, защото всичко е търсене и предлагане. Според предприемача обаче в случая изнесената статистика за цените е малко като банския костюм – показва много, но скрива най-важното. А най-важното според Тодоранов, е, че се вижда огромен комуникационен проблем по въвеждане на еврото, тъй като цените започнали да се вдигат още когато се отправяли послания, че еврото влиза и ще се проверяват търговците.
 

Много търговци решиха да започнат да вдигат цените още когато започна да се говори за влизане на еврото, въпреки че еврото няма нищо с това. Обективните причини най-вероятно са енергийната криза,за която една от причините е войната в Украйна. Знаем, че цените поскъпнаха навсякъде, и Европа е в рецесия. Има много външна информация пренесена, но отново големият проблем е недоверието на хората към всичко, което им се казва и към всички институции, коментира Тодоранов по Нова телевизия.


Каквото и да им кажем, те не спорят със статистиката, а спорят с касовата бележка и не вярват на нищо. И въпреки че информацията е външна, недоверието си е вътрешно. Каквото и да ни кажат, хората дори и с една стотинка да се вдигне цената, като не знаят защо е и откъде идва, ще бъде повод за революция. Ако е добро комуникирано, ако има доверие и се обясни защо има някакъв път в бъдещето, най-вероятно всяка една промяна може да се приеме лесно, защото се знае накъде се отива. Но никой не знае в момента накъде отиваме и няма доверие в нищо, допълни той.


Всяка една промяна може да действа огромно, а най-лошото нещо е да бръкнеш в джоба на българина, и тогава може да го очакваш по улиците съвсем скоро. В момента проблемът на народа е, че няма срещу кой да протестира, но в момента, в който има инициирано ясно политическо ръководство на тая държава, ще трябва да поема отговорност към връщането на доверието и към контрола на цените, и обяснение какво се случва, и да има някаква яснота, каза още Тодоранов

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 5401 |03.03.2025 Ако нещо е струвало 10 лева, в еврозоната ще струва 10 лева и три стотинки . 1| 3157 |25.02.2025 Димитър Ганев: Хората са скептични към еврото заради риска от повишаване на цените, не от гледна точка на суверенитет . 5| 45637 |16.02.2025 Хампарцумян: При въвеждането на еврото в България няма да се вдигне инфлацията. Спекула също няма да има . 3| 3222 |06.02.2025 Експерт: Не може да има повишаване на цените заради влизане в Еврозоната

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads