По думите й пред БНТ координацията с неправителствените организация на територията на бежанските центрове също се е подобрила значително.
В момента 71 деца са записани на курсове по български език, а 126 деца ходят на училище в български училища. Почти половината от децата от бежанските центрове в ученическа възраст вече ходят на училище, уточни Първанова.