Иво Инджев: Слугите на Путлер редуват заплаха с ядрената тояга с нещо като морков на миролюбието за тревопасни
Измислили са сега учение с тактическо ядрено оръжие близо до украинската граница. Говорителят Дмитрий Песков обясни в прав текст, че това е отговор на хипотезата НАТО да се намеси в Украйна.
В същото време царят кани лидери на страни от ЕС да му пристанат на церемонията по продължение на безкрайното му управление. Много добре знаят в Кремъл, че подобна покана няма шанс да бъде приета, но за пред своите наивници демонстрират нещо като доброта и диалогичност, за чието отхвърляне ще са “виновни” европейците.
В навечерието на международната мирна конференция за Украйна , насрочена за средата на следващия месец в Швейцария, изолираната от най-развитите държави в света московия с тревога констатира подкрепа на Пекин за тази инициатива. Рашистката самота на международната сцена става все по-видна и с времето се задълбочава.
Опитите на завоевателите да откъснат нови земи от своята жертва говорят по-скоро за отчаяние, отколкото за някакъв значим обрат, който да принуди Киев да преговаря под диктовката на завоевателите. За 7 месеца застой в снабдяването в оръжие от САЩ нашествениците успяха да постигнат трудно забележим на картата напредък.
А какво ли предстои щом потокът от нови въоръжения, предвиден в рамките на американската помощ от близо 61 милиарда долара, потече с пълна сила? Оказва се, че и с далеч по-малко въоръжения украинците са удържали на натиска в “паузата” на американските доставки.
Междувременно Западът се събужда от сладкия сън на своя пацифизъм пред лицето на руzката заплаха. Най-ярки са примерите на победените през Втората световна война Япония, която предвижда четирикратно увеличение на военния ся бюджет в близките няколко години, както и Германия.
С нейния огромен индустриален потенциал тя включва на пълни обороти производството на снаряди, необходими на Украйна. Промишленият гигант Rheinmetall ще произведе тази година 10 пъти повече такива боеприпаси в сравнение с миналата година, включително и далекобойни снаряди с радиус от 100 километра. Темповете силно напомнят на бързите обороти, с които икономиката на САЩ минава на военна нога през Втората световна война.
Съвместният потенциал за водене на дълга война расте с бързи темпове в лагера на държавите, подкрепящи Украйна. Парадоксът рашисткото икономическо джудже да се въоръжава по-ефективно с боеприпаси от прозападната Украйна, зад която стои половината световна икономика, е обречен да бъде преодолян.
Въпрос на време е, а то не работи в полза на онези, които обещаваха да превземат Киев за три дни.
Иво Инджев - текстът е от блога на автора, заглавието е на ФрогНюз.
Моля, подкрепете ни.