Реклама / Ads
4| 4368 |29.07.2019 НОВИНИ

Изтича срокът за номиниране на главен прокурор, готви се нов протест срещу Гешев

.
Висшият съдебен съвет се събира на последно заседание преди лятната ваканция. Днес изтича и крайният срок за номинации за главен прокурор.
 

След издигането на единодушната кандидатура на Иван Гешев, по закон само министърът на правосъдието може да предложи друг кандидат.

Ако Иван Гешев остане единствен кандидат за поста, той трябва да бъде изслушан пред пленума на ВСС на 24 октомври. Веднага след това е гласуването. За да бъде избран, той трябва да получи подкрепата на не по-малко от 2/3 от членовете на ВСС.

Ако бъде избран, ВСС ще изпрати предложение до президента, а той от своя страна може да подпише или да откаже да подпише указ за назначаването му. Ако Румен Радев се възползва от правомощията си, това може да е еднократно и трябва да обяви подробни мотиви за отказа.

 

На предпоследното заседание на ВСС стотици протестираха пред сградата на съвета срещу номинацията на Иван Гешев, която е единствената до момента. В момента се готви нов протест срещу предложението Иван Гешев да бъде следващия главен прокурор. Той ще бъде в 18, 30 часа пред Съдебната палата. Фрог ще следи събитията и ще ви информира.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3001 |16.01.2025 Ключово заседание на ВСС: Ще бъде ли избран нов главен прокурор? . 3| 3293 |11.09.2024 Атанаска Дишева с възражение за избора на главен прокурор. Сарафов и Мария Павлова са най-вероятните кандидатури . 0| 2669 |09.09.2024 Изборът на нов главен прокурор ще е на 16 януари . 4| 4339 |09.09.2024 ВСС започва процедурата по избор на нов главен прокурор

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads