Жесток случай в Хановер: Българин наръга приятелката си. Жената е парализирана, загуби способността си да говори
![.](/images2/Alexander/nasilie.jpg)
Случаят беше съобщен от агенция „Фокус“, позовавайки се на немския вестник „Bild“.
Предполагаемият извършител, 57-годишният Николай Д., българин, живеещ в Хамбург-Лохбрюге, е бивш партньор на жертвата. Според разследващите трагедията се е разиграла в средата на ноември 2024 г., когато Николай Д. гостувал на Анка А. в Хановер. Вечерта започнала с разговор, който бързо прераснал в ожесточен спор. Напрежението ескалирало през нощта, когато Николай Д., вероятно под въздействието на алкохол, нападнал жертвата с нож. Той я намушкал три пъти в областта на шията.
След нападението мъжът избягал, а линейка откарала Анка А. в болница. Лекарите установили, че острието е нанесло тежки увреждания, прекъсвайки нервите на гръбначния стълб. Това довело до парализа от врата надолу и загуба на говора.
След двуседмично издирване разследващите от криминалния отдел успели да арестуват Николай Д. По случая е започнато разследване, което ще изясни всички обстоятелства около престъплението. Трагедията разтърси местната общност в Хановер и повдигна въпроси за необходимостта от подкрепа за жертвите на домашно насилие.
Моля, подкрепете ни.
![Visa](/theme/03/assets/img/pmcards/visa.png)
![Mastercard](/theme/03/assets/img/pmcards/mastercard.png)
![Visa-electron](/theme/03/assets/img/pmcards/visaelectron.png)
![Maestro](/theme/03/assets/img/pmcards/maestro.png)
![PayPal](/theme/03/assets/img/pmcards/paypal.png)
![Epay](/theme/03/assets/img/pmcards/epay.png)