Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

6| 1181 |11.02.2026 НОВИНИ

Къде се скри Митов? Парламентът го търси, заместниците отговарят

.
Вътрешният министър Даниел Митов не се яви на изслушване в Народното събрание по случая с трагедията в хижа „Петрохан“ и край връх Околчица – без публично обяснение за отсъствието си.
 

Предложение за изслушването бе направено от „Възраждане“ и „Има такъв народ“. ИТН настояваха то да се проведе утре, докато партията на Костадин Костадинов искаше темата да бъде първа точка в дневния ред днес.

 

В крайна сметка изслушването е включено като втора точка в програмата на парламента, но вместо министъра пред депутатите ще застанат неговият заместник и ръководители от системата на МВР – зам.-министърът Филип Попов, главният комисар Захари Васков, директор на ГД „Национална полиция“, и Ангел Папалезов, началник на отдел „Криминална полиция“ в ГДНП.

 

От 11 до 13 февруари Даниел Митов няма да бъде на разположение за парламентарен контрол, съобщи в началото на заседанието председателят на Народното събрание Рая Назарян (ГЕРБ). Не стана ясно по каква причина – единствено бе съобщено, че е постъпило писмо от министъра, в което той уведомява, че няма възможност да присъства.

 

По казуса „Петрохан“ обаче ще бъде изслушан министърът на околната среда и водите Манол Генов. Очаква се той да даде разяснения за сътрудничеството между неправителствената организация „Национална агенция за контрол на защитените територии“ и МОСВ, започнало през 2022 г., когато екоминистър е бил Борислав Сандов (ПП–ДБ).

 

По искане на съпредседателя на „Да, България“ Божидар Божанов на заседанието ще бъдат поканени и представители на Държавната агенция за закрила на детето, обяви още Рая Назарян.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 8| 2190 |11.02.2026 Поискаха изслушване за "Петрохан-Околчица" в парламента на МВР и службите . 2| 2411 |19.12.2025 Скандал за НСО и обиди в последния пленарен ден преди коледната ваканция . 3| 2534 |04.12.2025 „Кой пусна провокаторите?“ – Митов три часа отговаря за нощта на 1 декември . 1| 3030 |26.11.2025 Охранителната зона при „Ал. Невски“ пада, парламентът предлага пешеходна зона

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads