Реклама / Ads
1| 2147 |29.10.2025 НОВИНИ

Кавала вдигна ръце от български просяци

.
Проблемът с поведението на някои българи в Кавала, особено по отношение на незаконното паркиране и просене, придоби политически характер след въпрос, зададен в парламента от депутата Константинос Хитас към министъра на вътрешните работи Михаил Хрисохоидис, съобщи Kavala Post.
 

Според Хитас, в квартал Панагия и на улица Теодору Павлиду в морския град, български „туристи“ използват фалшиви карти за инвалидност и заемат паркоместа, предназначени за хора с увреждания.

 

Проблемът става още по-остър, тъй като се съобщава, че шофьорите предизвикателно отказват да преместят автомобилите си.

 

Депутатът се оплаква от пълната липса на реакция от страна на държавната и общинската полиция.

 

Второто оплакване на депутата се отнася до наводняването на центъра на Кавала от десетки българи, професионални просяци, които са разположени едва ли не на всеки ъгъл.

 

Това според него влошава имиджа и качеството на живот в града.

 

Депутатът отбелязва, че просията е забранена в центровете на българските градове, което кара просяците да практикуват дейността си в градовете в Северна Гърция.

 

Депутатът призовава министъра на вътрешните работи да предприеме незабавни мерки за справяне с неприемливото поведение на посетителите.

 

По-конкретно той иска да се дадат инструкции на полицията в Кавала да се сложи край на провокативното заемане на чувствителни места за паркиране от хора с увреждания и справяне с професионалните вносни просяци.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 3754 |29.10.2025 Българският флаг срещу Брюксел? Комисията охлади ентусиазма на „Възраждане“ . 1| 4855 |29.10.2025 Къде потънаха задържаните стоки? ГДБОП и прокуратурата ровят в Митница–Русе . 2| 2137 |29.10.2025 Има достатъчно запаси на горива, успокои шефът на Държавния резерв . 2| 2150 |29.10.2025 Ръст на кражбите в магазините. Тийнейджъри и групи опустошават спортни и строителни вериги

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads