Вместо това ще бъдат изплатени компенсации, осигурени от надвзетите приходи на търговците и координаторите на балансиращи групи.

Регулаторът ще излезе днес с решение. Очаква се компенсиращ коефициент, който да доведе до намаляване на цените на енергията, предаде Нова.


Припомняме, че КЕВР се намеси и ще регулира отношенията на пазара за балансираща енергия. Решаването на въпроса ще бъде само за разходите в един-единствен ден 19 май.