Реклама / Ads
31| 6299 |12.08.2019 НОВИНИ

Китайци, южнокорейци, руснаци и американци напират за АЕЦ ”Белене”, според Теменужка Петкова

.
Министър Теменужка Петкова Източник: БГНЕС
Предварителен интерес за АЕЦ ”Белене” има от страна на китайска корпорация, южнокорейска компания, на корпорацията ”Росатом” и от фирмата ”Дженерал Електрик”. Очакваме максимален брой инвеститори да потвърдят желанието си за участие в проекта, каза Теменужка Петкова.
 

На 19 август е крайният срок за подаване на документи за реализация на проекта за изграждане на АЕЦ "Белене".

 

Проектът за газопровода "Южен поток" дава възможност за диверсификация на доставките на енергия. Надявам се съвсем скоро да сключим договор и да реализираме целите през обществената поръчка, каза министърът на енергетиката. От страна на "Газпром" резервираха обеми в газопровода и ние пристъпваме към възлагане на обществена поръчка и се надяваме на успешна реализация на проекта, посочи Петкова.

 

В рамките на транспортния коридор от Каспийско до Черно море участват няколко държави. България може да се включи с морските си пристанища. Няма как туркменистанския газ да стигне до България без инфраструктура и затова се търсят възможности за суапови сделки за строителство на газопровод през Каспийско море, каза Теменужка Петкова.

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 11| 5415 |10.06.2019 Теменужка Петкова кани ”Росатом” да участва в АЕЦ ”Белене” . 4| 3995 |12.03.2019 Петкова: Процедурата за АЕЦ ”Белене” е гъвкава . 9| 4149 |05.03.2019 Теменужка Петкова: Има сериозен икономически интерес към изграждането на АЕЦ “Белене”. . 2| 3969 |07.11.2018 Теменужка Петкова: Каним съседи от Балканите за участие в ”Белене”

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads