Реклама / Ads
2| 4552 |12.03.2023 НОВИНИ

Кметът на Бистрица пострада след опит да спре бой на футболни фенове от мача ЦСКА 1948 - ЦСКА

.
Източник: стопкадър
Двама души са арестувани след мача ЦСКА 1948 - ЦСКА, който се проведе при изключително засилено полицейско присъствие на стадион "Витоша" в Бистрица.
 

След двубоят леко пострадал е кметът на Бистрица Самуил Попов, който станал свидетел на бой и се опитал да го спре.

 

"Минах през центъра и видях как става бой. Не знаех кои са и кой какъв е. Просто исках да ги спра. Опитах да спра боя, но те не спираха. Едните бяха свалени на земята и въпреки това ги ритаха.

 

Един от тях ме попита кой съм, казах, че просто искам да спра боя, но те не спираха и така...", заяви Самуил Попов пред БНТ.

 

Около 1500 души се събраха за двубоя на стадион "Витоша" след като от Българския футболен съюз отказаха срещата да бъде преместена от съображения за сигурност.

Още по обяд в Бистрица беше засилено присъствието на полиция и жандармерия като жандармеристи бяха командировани от няколко града.

 

"Нашето становище остава същото, вие сами видяхте. Не може такава среща от такъв характер с толкова много фенове да бъде посрещана на този стадион", посочи ст. комисар Георги Алексиев, заместник-директор на СДВР.

 

До сблъсъци около самия двубой не се стигна. Много от феновете наблюдаваха срещата от поляна - частен имот, която им беше предоставена безплатно от собственика след горчивия му опит от миналата година.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 2967 |26.04.2024 Затягат мерките: Вкарват дронове за Вечното дерби. Движението в центъра на София може да бъде спирано . 3| 3991 |12.03.2023 Тапи от коли между Горубляне и Бистрица след мача ЦСКА 1948 - ЦСКА София . 0| 5222 |20.04.2016 Полицейска блокада "пресира" протеста на феновете на ЦСКА . 21| 6814 |27.02.2011 В. Йорданов: Позор е точната дума!

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads