Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 2993 | НОВИНИ

Кметът на Бойчиновци освободен срещу парична гаранция от 25 000 лева

Кметът на Бойчиновци освободен срещу парична гаранция от 25 000 лева
Кметът на Бойчиновци Светлин Сретениев беше освободен срещу парична гаранция от 25 000 лева, съобщи говорителят на Окръжната прокуратура в Монтана, прокурор Лили Илиева.
 

"Разследването срещу Сретениев продължава по член 219, алинея 3 от Наказателния кодекс, за умишлена безстопанственост", уточни прокурор Илиева. Според нея, наблюдаващият прокурор Росен Петков е преценил, че паричната гаранция е подходяща мярка за обвиненията, които са му повдигнати.

Светлин Сретениев беше задържан за 24 часа с полицейско разпореждане след като в деня на ареста бяха проведени обиски в дома му, в кабинета му в общината и в общинската администрация в Бойчиновци.

 

Операцията беше извършена от полицаи от Главна дирекция "Борба с организираната престъпност", Главна дирекция "Национална полиция" и Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество.По време на обиските не е намерено доказателство, което да уличава Сретениев в нарушения или злоупотреби, твърди самият той. Кметът обяви, че действията срещу него са част от злонамерена кампания с цел дискредитиране на имиджа му. Заедно с него беше задържана и зам.-кметът Таня Петрова, която също беше освободена. 

 

Припомняме, кметът на Бойчиновци Светлин Сретениев и зам.-кметът на общината Таня Петрова бяха задържани заради обвинения в длъжностни престъпления.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Данъкът за подземни богатства заменен с еднократна вноска от концесионери 2| 3942 | Данъкът за подземни богатства заменен с еднократна вноска от концесионери Диана Дамянова: Борисов се бори за паметник, а не да управлява повече 6| 3457 | Диана Дамянова: Борисов се бори за паметник, а не да управлява повече Икономистът Красен Станчев: Бюджет 2025 крие рискове, ще доведе до висока инфлация 2| 8465 | Икономистът Красен Станчев: Бюджет 2025 крие рискове, ще доведе до висока инфлация Училищна директорка присвоила три телевизора: прокуратурата повдига обвинение 3| 3361 | Училищна директорка присвоила три телевизора: прокуратурата повдига обвинение

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads