0| 3176 |14.11.2021 НОВИНИ

На крачка от мечтата: РСМ отива на бараж за световното

.
Източник: Reuters
Северна Македония продължава да пише история. След като през лятото западните ни съседи участваха за първи път на европейско първенство, сега се класираха за баражите за световното в Катар догодина. Това се случи след успех с 3:1 над Исландия в Скопие. Северна Македония изпревари с една точка Румъния, която победи с 2:0 като гост Лихтенщайн.

Северна Македония откри резултата още в 7-ата минута, когато Езджан Алиоски се възползва от пас на Трайковски и с красив изстрел реализира за 1:0.

В началото на второто полувреме Йон Торнсейнсон изравни, но това попадение само мобилизира домакините и те скоро отново водеха в резултата след гол на Елиф Елмас. реализира отблизо във вратата на Димитриевски. В 80-ата минута Исландия остана в намален състав след втори жълт картон на Йоханесон.

Северна Македония реши всичко в срещата три минути преди края, когато Елиф Елмас реализира второто си попадение в мача и сложи точка на спора.