Реклама / Ads
25| 4360 |26.04.2021 СВЯТ

Кремъл се заканва да спре чешката бира в Русия

.
Заради разгарящия се дипломатически конфликт между Чехия и Русия руснаците това лято може да не пият чешка бира. В подготвяните наказателни мерки на Москва срещу „недружелюбни държави“ чешката бира може да влезе в забранителния списък. Засега автомобилите „Шкода“ не са обект на „наказание“, но „черният“ списък на страни, които Кремъл определя като недружелюбни вече е готов. Това обяви говорителката на руското външно министерство Мария Захарова.
 

В-к „Комерсантъ“ се е добрал до информация, че чешката бира ще стане жертва на дипломатическата война между Прага и Москва. Това ще лиши милиони руски граждани от любимото им пиво. Наблюдатели смятат, че страни като Германия, Белгия, Нидерландия и др. няма да се възползват от вакуума, за да спечелят от мерките срещу Чехия.

 

Междувременно европейски страни подкрепиха Чехия като изгониха руски дипломати. Словакия експулсира трима, Литва – двама, а Литва и Естония – по един.

Чешкият журналист Иржи Юст смята, че дипломатическите спорове не трябва да намират продължение в наказателни мерки. Според него трябва да е ясно, че при взрива във Врбетице са загинали и ранени чешки граждани, така че Чехия е жертва, а руски офицери от ГРУ са заподозрени в съпричастност към саботажа.

 

Според други наблюдатели нелогично и нечестно е внушаването в Русия: „Ние ги освободихме, а те са неблагодарни“.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2254 |15.12.2025 Русия обяви Дойче веле за „нежелана организация“ в страната . 6| 2641 |03.12.2025 Саботаж или инцидент? Мощен взрив разтърси руския нефтопровод „Дружба“ . 4| 2592 |18.09.2025 Енергийният залог на НАТО: Будапеща и Братислава остават верни на руския петрол . 29| 5813 |14.05.2021 Официално: Русия обяви САЩ и Чехия за неприятели, България не е

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads