Децата са на почивка в България и са отседнали в хотел в Китен.
Началникът на инфекциозното отделение д-р Костя Бакърджиев е съобщил, че състоянието на пациентите се подобрява.
Със случая се е заела Регионалната здравна инспекция в Бургас.
Преди две години 127 деца от Полша, Украйна, Русия и България, които почиваха в курорта "Свети Влас" бяха настанени в болница със стомашно-чревно разстройство след натравяне от храна в ресторанта на хотела. Причина за заразата тогава се оказаха осем служители на ресторанта със стафилококова инфекция.