Гази Хамад разказа пред Al Jazeera Arabic, че делегацията на политическото бюро на Хамас е провела среща със съветници, за да проучи предложението, предадено от катарски представители. Атаката е станала по-малко от час след началото на разговорите, уточнява той.

„Чухме звука от тежкия удар“, каза Хамад.

Той добави, че участниците в разговорите бързо са осъзнали, че са подложени на директно нападение, и са се евакуирали преди мястото на срещата да бъде поразено от 12 ракети за по-малко от една минута.

Хамад описа атаката като интензивна, но посочи, че лидерите, които са били мишена, са успели да напуснат помещението безопасно.

При израелската атака в Доха бяха убити шестима души, сред които служител на катарските сили за сигурност. Сред жертвите е и синът на Халил ал Хая – най-високопоставената фигура на Хамас в чужбина и началник на кабинета на движението.