Мъжът бил със затруднено дишане, приет е в Ковид приемната на отделението, но докато му бъде осигурено легло, е починал.
Преди седмица 68-годишна жена почина на тротоара пред Вътрешното отделение, проверката на МБАЛ е установила, че не е приемана в болница, т.е. не е пациент на МБАЛ.
По случая са в ход проверки от РЗИ и Медицински одит, но до момента няма резултат.