Досега около 700 деца по желание на техните родители остават вкъщи.

Детските градини и яслите също ще отворят при строги противоепидемични мерки и контрол при приема. Ресторантите и нехранителните магазини в моловете засега остават затворени до 31 януари, когато изтича последното удължаване на извънредната епидемична обстановка в страната.