Позицията й бе в отговор на поредното провалено заседание на Народното събрание, поради липса на кворум. Тя отправи укор към депутатите на ГЕРБ и Атака, които не влязоха в пленарна зала и по този начин актуализацията на бюджета на НЗОК не беше приета. Оценката за поведението на Атака ще я дадат техните избиратели.
ГЕРБ в момента предават собствените си избиратели и това няма да им бъде простено на избори. Попитана дали ще бъде отложено подаването на оставка на премиера Пламен Орешарски, тя заяви: Правителството ще подаде оставка до края на този месец. Не може да се търси извинение за това поведение в оставката. В оставка или не това правителство ще работи до август. Надявам се до сряда всеки да преосмисли поведението си.
Манолова подчерта, че от БСП никога не са бягали и не са се крили. Така тя коментира отсъствието на Сергей Станишев от пленарната зала. Лидерът ни имаше сериозни ангажименти в Брюксел, но сега е тук, обяви тя. Публичните обиди и охулването ни доведоха до състоянието ни сега, убедена е Манолова.