Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 2936 | НОВИНИ

Масиран руски удар по енергийната инфраструктура на Украйна

Пореден руски удар
Пореден руски удар
Масиран ракетен удар и удар с дронове по енергийната инфраструктура на Украйна. В повечето региони на Украйна са наложени извънредни прекъсвания на електрозахранването, съобщи министерството на енергетиката на Украйна.
 

„Възможно най-скоро спасители, ремонтни екипи и енергетици ще започнат да отстраняват последствията от нападението, да възстановяват електрозахранването и да оценяват щетите“, се казва в изявлението.

 

Според Иван Федоров , ръководител на Запорожката областна държавна администрация, няколко етажа са били разрушени. По-късно той съобщи, че четирима души са били ранени в резултат на комбинирания вражески удар по областния център.

 

 

Кметът на Ивано-Франковск Иван Марцинкив съобщи, че енергийната инфраструктура е подложена на атака и са възможни прекъсвания на електрозахранването.

 

В Киевска област 36-годишна жена е ранена в резултат на вражески удар в Бориспол. Тя е хоспитализирана в местна болница с термични изгаряния по лицето и дланите, както и с разкъсвания по предмишницата и пищяла.


„Укрзализница“ съобщи, че вражески обстрел е причинил прекъсване на електрозахранването в Николаевска област, което е довело до закъснение на няколко влака: 127 Запорожие-Лвов, 128 Лвов-Запорожие, 51 Одеса-Запорожие, 7 Харков-Одеса, 53 Днепър-Одеса.


Военният експерт Богдан Долинце отбелязва, че Русия използва по-малко крилати ракети през последната година поради ниската им ефективност.

 

Долинце посочва още, че едновременно с това се наблюдава увеличение на използването на балистични оръжия и дори преориентиране на руски предприятия към тяхното производство. Той обяснява, че това е така, защото балистичните оръжия могат да бъдат прихванати от системите за противовъздушна отбрана „Петриот“, които са ограничени по брой в Украйна.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Нов протест заради боклука – блокират София 5| 2942 | Нов протест заради боклука – блокират София Проевропейската либерална партия печели в Нидерландия 5| 2877 | Проевропейската либерална партия печели в Нидерландия Край на търговската война: Приключи срещата между Доналд Тръмп и Си Дзинпин 8| 12509 | Край на търговската война: Приключи срещата между Доналд Тръмп и Си Дзинпин Бюджет 2026 изкарва синдикатите на протест 1| 2892 | Бюджет 2026 изкарва синдикатите на протест

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads