Реклама / Ads
0| 3461 |23.05.2023 НОВИНИ

Медици от АГ болница ”Майчин дом” протестираха пред Министерството на здравеопазването

.
Медици от АГ болница ”Майчин дом” протестираха пред МЗ Източник: БГНЕС
Лекари от клиниката по анестезиология и други медицински работници от столичната болница ”Майчин дом” протестираха пред Министерството ва здравеопазването с искане за оставката на директора на лечебното заведение проф. Иван Костов.
 

Така синдикат "Защита"  застана зад уволнения началник на клиниката д-р Елена Георгиева. От Медицинския съвет в болницата са на страната на директора:


От 2 години и половина д-р Елена Георгиева е начело на клиниката по анестезиология в "Майчин дом", през това време не е имало проблем, че не е хабилитирано лице, казва тя:


"Изведнъж, при опит да потърся едни пари, които се отчисляват от избор на екип, провокира всички тези действия. Тъй като аз 2 години и половина изпълнявах тази длъжност без да има проблем".


Според д-р Георгиева има редица нарушения от страна на ръководството на болницата: "Има одитен доклад,  там е открито например, че роботизирана хирургия, която напоследък е много актуална -  от проверката е установено, че са работили 19 акушер-гинеколози роботизирана хирургия, като само 3 от тях имат ценз за това".


От болницата заявиха, че твърденията на д-р Георгиева не са верни. Медицинският съвет, който включва всички ръководители на клиники и другите структурни звена на лечебното заведение, застана зад решението на ръководството за освобождаване на д-р Георгиева от поста началник на Клиниката по анестезиология и интензивно лечение:


"Аз съм д-р Чернев, ние сме трето ниво болница, има си законово определени изисквания, имаме нужда от утвърдени специалисти, хабилитирани, защото поемаме най-тежките случаи от цялата страна".

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 5130 |15.09.2023 Скандалът в “Майчин дом”: Бивши и настоящи медици в спор . 3| 3429 |02.06.2023 Цирковете на ”Възраждане” не стихват. След вчерашната атака на трибуната на НС, днес нахлуха в ”Майчин дом” . 2| 3363 |31.05.2023 Лекарите от ”Майчин дом” излязоха на протест пред НС, искат отстраняването на директора . 0| 3467 |25.05.2023 Министър Меджидиев: Болница ”Майчин дом“е най-проверяваното от мен лечебно заведение

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads