Служителите са принудени да работят повече и извънредно. Протестиращите са изпратили писмо до здравния министър Петър Москов. В него те посочват исканията си за реорганизацията на условията за труд. Със своя спонтанно организиран протест медиците искат да се обърнат към здравното министерство и да заявят усещането си за липса на сигурност и на справедливост.