Москов маха шефовете на три болници
"Съобщението към болниците е ясно: "Купонът свърши!". Не може да продължава безразборното харчене на пари от болниците, а след това държавата да покрива разходите", обяви здравният министър Петър Москов по време на контрола в Комисията по здравеопазване.
Москов добави, че в близките дни ще бъдат сменени ръководствата на три болници. Това са "Св. Георги" в Пловдив, "Св. Марина" във Варна и "Св. Анна" в София. Причината затова е, че финансовият ресурс на болниците е концентриран само в една банка.