Властите излязоха рано през днешния ден и откриха огън срещу тълпата, събрала се в най-големия град в Мианмар - Янгон. Първоначално полицията се опита да противодейства на множеството граждани със зашеметяващи гранати, сълзотворен газ и изстрели във въздуха. Това обаче се оказа безуспешна тактика. Граждани изтегляха сами ранените демонстранти, оставяйки кървави петна по тротоарите, показват местни медии.


Напрежението в Мианмар през днешния ден е изключително високо. Бунтовете в страната не спират от първи февруари, когато Мианмар осъмна под нов военен режим. Армията осъществи преврат, задържа партийни лидери и заяви - демократичният ред ще бъде върнат след нови избори. Причината - твърдения за измами и манипулация на резултатите от вота в края на миналата година. Доказателства за това обаче все още не са предоставени.


“Мианмар е като бойно поле”, написа в Twitter uардинал Чарлз Маунг Бо