Държавното обвинение предлага политикът да бъде наказан с по-тежката, тоест 25% удръжка от заплатата за две години.
Лидерът на "Атака" се призна за виновен по три дела за хулиганство. По две от тях - за скандала в Батак през 2011 г. и за нахлуването в НАТФИЗ миналата есен заедно с депутата Десислав Чуколов, получи сходна пробация. По скандала в Батак трябва да му се удържа 13% от заплатата за една година, а за случая с НАТФИЗ - 25% за две години. Държавното обвинение предлага политикът да бъде наказан с по-тежката, тоест 25% удръжка от заплатата за две години.
Делото се гледа от съдия Вера Чочкова от Софийския градски съд. Тя определи третата пробация на Сидеров - 100 часа общественополезен труд. Това наказание беше предложено от нея, когато трябваше да одобри споразумение с прокуратурата заради случая "Извини се, бе". По него Сидеров се призна за виновен, че е нанесъл лека телесна повреда на полицай след скандал с репортер на телевизия СКАТ край парламента през 2013 г.