Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
3| 3080 | НОВИНИ

НАП санкционира градския транспорт в Бургас за необосновано поскъпване

НАП санкционира градския транспорт в Бургас за необосновано поскъпване
Националната агенция за приходите (НАП) е наложила санкция на фирмата, обслужваща градския транспорт в Бургас, заради необосновано увеличение на цената на билета.
 

При проверка инспектор по приходите е закупил билет в брой на стойност 1,56 лв. (0,80 евро). Само два дни по-рано – на 30 декември 2025 г., цената е била 1,50 лв. (0,77 евро), Това представлява увеличение от около 4%, което според НАП не е подкрепено с обективни икономически фактори,

 

„На база на събраните доказателства увеличението се счита за необосновано, което е нарушение на Закона за въвеждане на еврото. Поради това на търговеца е издаден акт за установяване на административно нарушение“, посочват от приходната агенция.

 

В София цената на билета е закръглена в полза на пътуващите – от 1,60 лв. тя става 0,80 евро. В Пловдив и Варна обаче се прилага точно преизчисляване. Там билетът, който е струвал 1 лев, след 1 януари вече е на цена 0,51 евро.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
От Иван Грозни до Путин: Как системата на Русия ражда войната 12| 873 | От Иван Грозни до Путин: Как системата на Русия ражда войната Ключово атлантическо течение е застрашено от срив, риск от тежки последици за Европа 1| 834 | Ключово атлантическо течение е застрашено от срив, риск от тежки последици за Европа След Artemis II: NASA планира постоянна база на Луната 0| 761 | След Artemis II: NASA планира постоянна база на Луната Европол разби балкански наркокартел, трафикирал тонове кокаин към ЕС 0| 926 | Европол разби балкански наркокартел, трафикирал тонове кокаин към ЕС

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads