По време на акцията полицаите проверяват всичко. И ако шофьорът е изряден или нарушението му е леко, той получава подарък.

Изненадата е подготвена благодарение на Синдикалната организация на МВР и с нея служителите на реда награждават изправните водачи.

Парите за символичните подаръци са събрание от членската вноска на служителите. Акцията се провежда в Перник, Благоевград, Плевен и София.