Реклама / Ads
0| 3684 |22.04.2022 НОВИНИ

Нито един коридор за евакуиране на цивилни няма да бъде отворен днес в Украйн

.
Нито един коридор за евакуиране на цивилни няма да може да бъде отворен днес в Украйна, заяви вицепремиерката Ирина Верешчук, цитирана от Франс прес.
 

"Поради опасността, която застрашава нашите маршрути, днес няма да има хуманитарни коридори", заяви тя в "Телеграм". "Обръщам се към всички, които чакат да бъдат евакуирани: моля, имайте търпение, изчакайте!", призовава тя в съобщението си, уточнява БТА.

 

Вчера три автобуса с евакуирани от обсадения пристанищен град Мариупол пристигнаха в Запорожие, голям град в югоизточната част на страната. Автобусите превозваха жени и деца през контролираната от Русия територия след отварянето на хуманитарен коридор за евакуация след няколко дни, в които той не можеше да се използва заради сраженията.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2086 |18.12.2025 Русия е готова да конфискува активи на западни компании . 0| 1947 |18.12.2025 Гръцките фермери продължават с протестите, блокират касите на магистралите . 1| 2138 |18.12.2025 ЕС трябва да се реформира или ще стане незначителен играч в света . 4| 2217 |18.12.2025 Днешните протести протекоха мирно и без ескалация

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads