Реклама / Ads
0| 49426 |07.07.2025 НОВИНИ

Новият министър-председател на Украйна ще бъде Юлия Свириденко

.
Източник: БГНЕС
Очаква се вот за смяната на досегашния украински премиер Денис Шмигал до две седмици.
 

Предстои промяна в правителството на Украйна, твърди Economist. Британското издание не назовава източниците, според които в близките две седмици се очаква вот на парламента – Върховната рада – за смяна на министър-председателя Денис Шмигал с един от сегашните му заместници – Юлия Свириденко.

 

Свидиренко, която подписа сделката със Съединените щати за полезните изкопаеми, е смятана за протеже на Андрий Ермак – началник на кабинета на президента Володимир Зеленски.

 

Освен премиерът, с постовете си ще се разделят министрите на здравеопазването, финансите, образованието и други членове на кабинета, казват от Economist.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2163 |17.12.2025 МФ предлага промяна в допълнителното пенсионно осигуряване. Какво е мултифондов модел? . 3| 2244 |17.12.2025 Разкритие: Руските служби са сплашвали белгийски политици, за да блокират средства за Украйна . 0| 2263 |17.12.2025 Мъж е прегазен от няколко автомобила на АМ „Тракия“ . 4| 2188 |17.12.2025 Уволниха директора на 138-о училище, който отрича да е поставял камери в тоалетните

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads