Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 4206 | НОВИНИ

Образователният министър: Няма да има нулева година

Красимир Вълчев
Красимир Вълчев
Няма да има нулева година. Стартирахме успешно с дистанционното обучение, то ще бъде приравнено на присъствено обучение. Работните дни на учителите ще бъдат приравнени. Ефективен контрол осъществяват и родителите при тази ситуация. Освен преход към дистанционна форма на обучение, ние направихме и преход към нови форми на преподаване.
 

Това каза министърът на образованието Красимир Вълчев по НТВ. „Ако мерките са до 13 или 20 април, може да не се наложи промяна на изпитите. От там нататък вариантите са вече с отлагане на изпитите. Това не е невъзможно. Най-трудно ще е за 12-ти клас, тъй като там е свързано съгласуване с висшите училища, но съм сигурен, че и те ще отложат приема“, посочи Вълчев и обясни, че е много вероятно датите за абитуриентските балове да бъдат отложени. 

 

Засега няма оценки, учителите си отбелязват активността и ангажираността на учениците, което ще се отрази впоследствие на техните оценки. „Ако се възстановят присъствените занятия за поне две седмици учителите ще имат достатъчно време да оценят и оформят оценки“, каза министърът.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Пентагонът спира да мести американски войски два месеца 2| 4309 | Пентагонът спира да мести американски войски два месеца Илиян Василев: Борисов си прави съвети, Щабът няма никакви правомощия 3| 6899 | Илиян Василев: Борисов си прави съвети, Щабът няма никакви правомощия МО: У нас няма чуждестранни войски за съвместни занятия и тренировки 2| 4570 | МО: У нас няма чуждестранни войски за съвместни занятия и тренировки Албена Белянова: От днес няма да плащам осигурителни и здравни вноски. Заклевам се 22| 77951 | Албена Белянова: От днес няма да плащам осигурителни и здравни вноски. Заклевам се

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads