Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
6| 4796 | НОВИНИ

Омбудсманът: Не машините бъркат при броенето, а СИК

Мая Манолова
Мая Манолова Източник: БГНЕС
Омбудсманът Мая Манолова предположи, че се прави опит да бъде спряно машинното гласуване. Тя обяви пред медиите в Народното събрание, че не машините грешат, а секционните избирателни комисии. ”Машините разобличиха хората в СИК”, обобщи тя.
 

В над 1100 секционни избирателни комисии неправилно е отчетен резултатът, който гражданите са дали за различни партии и за определени кандидати с преференции, заяви Манолова.

 
Тя призова още сега да започне подготовката за машинното гласуване на местните избори наесен и обучението на членовете на СИК.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Омбудсманът: Ще подкрепя къмпингуващите в Конституционния съд 5| 4683 | Омбудсманът: Ще подкрепя къмпингуващите в Конституционния съд Омбудсманът: Незабавно ще дам частното финансиране на партиите на КС 2| 4444 | Омбудсманът: Незабавно ще дам частното финансиране на партиите на КС Неизвестни опожариха дома и машините на арендатор, решен е да напусне страната 2| 4894 | Неизвестни опожариха дома и машините на арендатор, решен е да напусне страната Омбудсманът: Увеличението на тока и парното е необосновано 3| 4598 | Омбудсманът: Увеличението на тока и парното е необосновано

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads