2| 2630 |30.07.2023 НОВИНИ

Осмо и дванадесето място за грациите ни на Световните университетски игри в Чънду

.
Източник: БФХГ
Татяна Воложанина завърши 8-ма в многобоя на Световните университетски игри в Чънду, а Лъчезара Пекова се класира 12-та, съобщиха от Българската федерация по художествена гимнастика.

Със съчетанията с бухалки и лента завърши многобоя в индивидуалната надпревара на 31-вите Летни световни университетски игри, който се провеждат в Чънду (Китай).

Воложанина се класира на осмо място с актив от 116.450 (28.250 на обръч, 31.250 на топка, 30.500 на бухалки и 26.450 на лента).

Лъчезара Пекова пък събра общ сбор от 114.200 (28.450 на обръч, 30.400 на топка, 29.250 на бухалки и 26.100 на лента) и зае дванадесето място в крайното класиране за многобоя.

Шампион в многобоя е Фани Пигницки от Унгария с 126.800. Сребърен медал за представителката на Украйна - Кристина Погранична с актив от 122.300. С бронза се окичи Рейна Матсусака от Япония с общ сбор от 120.100.

Татяна успя да се класира за финалите утре на топка и бухалки, а Лъчезара се пребори за финал на топка.

Личен треньор на двете грации е Силвия Стойнева - Русева.

В Чънду е и Мария Петрова - Технически делегат от името на ФИГ, заедно с FISU за провеждането на състезанието по художествена гимнастика.