Реклама / Ads
0| 4624 |30.05.2016 НОВИНИ

Освободиха задържаните за източване на нефт в Ловешко

.
Задържаните вчера за източване на нефтопродукти край ловешкото село Деветаки четирима мъже са освободени от ареста.
 

Според говорителя на Окръжната прокуратура в Ловеч Кирил Петров, най-вероятната причина за освобождаването на групата е липсата на достатъчно категорични доказателства срещу тях. Мъжете бяха задържани при проверка на микробус на пътя между ловешките села Деветаки и Брестово като в него полицаите откриха 1 350 литра кондензат, източен от изоставените газови кладенци край село Деветаки. 

 

По-късно в хода на полицейската операция в склад в Ловеч, използван от четиримата мъже, бяха намерени още девет тона от петролния продукт. Все още обаче не е ясно колко точно е източеното количество кондензат от газовите кладенци и къде е пласирано горивото.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 138 |14.12.2025 „Това е обявяване на война“: Орбан остро за конфискацията на руски активи . 1| 424 |14.12.2025 Учени са открили скали, които действат като естествени електроцентрали . 0| 383 |14.12.2025 Имотите у нас са поскъпнали с 25% . 0| 799 |14.12.2025 Престъпници използваха Бачковския манастир в схема с фалшиви терапии

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads