Реклама / Ads
5| 6119 |16.02.2016 НОВИНИ

Откраднаха каса с 1 600 лева от кметство

.
Каса с 1 600 лева и документи бе задигната от кметството на хасковското село Войводово. Парите са от събраните местни данъци.
 

Крадците са двама мъже на 19 и 24 години. Те са добре известни във Войводово с подобни прояви. В дома на единия в Хасково са намерени част от парите, металния шкаф и инструмента, с който е отворен.

 

Шефът на данъчната дирекция в Хасково Румен Тинчев успокои хората, че няма да плащат налози втори път, а отговорността за опазването на парите е на кмета. Крадците са проникнали в кметството през отворен прозорец. Изкъртили са вратата и са проникнали в стаята на секретаря.

 

Оттам са откраднали над 100-килограмов метален шкаф, в който се намирали парите и някои документи. Заради кражбата кметът бе привикан на разпит в следствието, съобщава БГНЕС.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 2175 |13.12.2025 След „Желязков“: Съдбата на бюджета и сянката на проект „Радев“ . 1| 2145 |13.12.2025 Двама американски войници и цивилен загинаха при атака на „Ислямска държава“ в Сирия . 6| 2151 |13.12.2025 След сделка със САЩ: Беларус освободи Колесникова, Беляцки и още 121 политически затворници . 1| 2173 |13.12.2025 Бернската конвенция няма да отваря отново делото срещу България за „Калиакра“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads