Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
5| 5100 | НОВИНИ

Отложиха делото срещу Волен Сидеров

Отложиха делото срещу Волен Сидеров
Делото срещу лидера на „Атака” Волен Сидеров беше отложено за средата на октомври. Магистратите от Софийски градски съд се съобразиха с факта, че обвинителният акт е бил връчен на Сидеров на 16 юли.
 

 

По закон подсъдимият трябва да се запознае с него поне 7 дни по-рано от деня на съдебното заседание. Именно за това съдът реши да се събере по казуса на 15 октомври. Това означава, че изходът на делото ще стане факт след парламентарните избори, които са 5 октомври т. г.

Волен Сидеров се сдоби с обвинение след като той и неговите депутати влязоха в остър конфликт с френски дипломат в самолет София-Варна. След това скандалът продължи и след кацането на летателната машина, като лидерът на „Атака” се нахвърли и срещу полицай, който се опитвал да го усмири. Заради избухналия международен скандал главният прокурор Сотир Цацаров беше принуден да поиска имунитета на скандалния депутат. Той, обаче предпочете сам да го даде.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Три години от убийството на Яна, СГС отложи делото срещу подсъдимия Чеци 1| 7343 | Три години от убийството на Яна, СГС отложи делото срещу подсъдимия Чеци Гаф във видеовръзка отложи делото срещу Марио Николов 2| 5191 | Гаф във видеовръзка отложи делото срещу Марио Николов Орешарски доволен; изработил си програмата 16| 5339 | Орешарски доволен; изработил си програмата Изнасилвач и убиец на сина си блокира делото си 20 пъти 2| 5922 | Изнасилвач и убиец на сина си блокира делото си 20 пъти

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads