Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

4| 4448 |23.01.2018 НОВИНИ

Пак не дадоха старт на делото за КТБ

.
Източник: БГНЕС
Стартът на делото за КТБ в специализирания съд бе отложено за втори път. Причините са идентични като с първото заседание, а именно, че призовката не е достигнала до обвиняемия мажоритарен собственик на банката Цветан Василев.
 

По време на заседанието стана ясно и, че подсъдимият Георги Христов е болен и не може да се яви на заседанието.

 

Да не се даде ход на делото поискаха от прокуратурата и от страна на адвокатите. Датата, на която процесът ще продължи, е 14 февруари.

 

Интересно е, че както при първото заседание, така и сега, Цветан Василев е бил търсен на домашния му адрес в София.

 

На предишното заседание Константин Симеонов, адвокатът на Василев, посочи, „инициаторът на този процес не е разпитан“. „Има едно лице с три имена и адрес, което е пуснало сигнал на 27 март 2014 г. и същия ден е образувано досъдебното производство (...) Този човек нито е потърсен, нито е разпитан“.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 5418 |14.02.2018 Адвокатът на Г. Христов за Фрог: Глобата от 1000 лв. от спецсъда е дисциплиниращо мероприятие . 2| 5027 |13.02.2018 Стартът на делото за КТБ заплашен от провал заради неполучена призовка . 6| 9250 |15.12.2014 Лъжесвидетелите срещу Цветан Василев изчезнаха . 19| 6574 |12.09.2014 Съдът не разгледа жалбата на адвокатите на Цветан Василев

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads