Парламентарна комисия ще нищи договора с ”Джемкорп”
Комисията беше предложена от ГЕРБ-СДС. Те мотивират искането си за временна комисия с факта, че такава е имало и в предишното Народно събрание, но Кирил Петков и Асен Василев, като премиер и министър на финансите, са саботирали работата на комисията, допълва БНТ.
Още преди края на 47-то Народно събрание през месец юли и въз основа на доклад от ДАНС е било взето решение да бъде прекратен моморандума за 1 милиард долара. В 48-то НС от писмен отговор на министър на енергетиката, получен през месец ноември става ясно, че няма доказателства моморандумът да е прекратен от страна на правителството на Кирил Петков и да е изпълнено решението на Министерски съвет.
В залата ГЕРБ-СДС и "Продължаваме Промяната" си размениха обвинения за това прекратен ли е моморандума или не. Комисията ще действа в срок от 1 месец и тогава ще бъде представен доклад с резултатите.
Моля, подкрепете ни.