Реклама / Ads
3| 2502 |19.03.2025 НОВИНИ

Парламентът прие окончателно бюджета на НЗОК. Започва Държавния бюджет, но залата е почти празна

.
Парламентът прие окончателно, на второ четене, бюджета на Националната здравно-осигурителна каса (НЗОК) за 2025 г. Депутатите гласуваха Касата да заплаща лекарствата по лекарско предписание за домашно лечение на остри инфекциозни заболявания, включително антибактериални лекарствени продукти, на територията на страната на деца до 7-годишна възраст. Разпоредбата ще влезе в сила от 1 юли т.г.
 

От 1 юли Здравната каса (НЗОК) ще заплаща лекарствата за домашно лечение на инфекциозни заболявания на деца до 7-годишна възраст, реши Народното събрание. Здравната вноска се запазва на осем процента, предаде БНР.







9,4 милиарда лева е бюджетът на Здравната каса, който беше окончателно одобрен от парламента.

 

Министърът на здравеопазването д-р Силви Кирилов благодари на пленарната зала и заяви, че изпитва известна неудовлетвореност от бюджета.

По-рано пленарната зала одобри и парите за държавното обществено осигуряване, които надхвърлят 27 милиарда лева.

 

От 1 юли пенсиите се увеличават с 8,6 на сто, като най-ниската ще бъде 630 лева.

 

От началото на април максималният осигурителен праг ще бъде 4 130 лева.

 

Запазва се обезщетението от 780 лева за втората година от майчинството.

 

Непроменени остават и обезщетенията за безработица.

 

В пленарната зала председателят на Бюджетната комисия на НС Делян Добрев вече докладва държавния бюджет.

 

Текстовете са почти 700 страници. Залата обаче е почти празна.




Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 2833 |19.03.2025 По искане на бившия председател Стефка Костадинова: Запечатаха няколко помещения на БОК . 6| 2524 |19.03.2025 Посланикът на Израел и израелският външен министър: Смъртта на българин в Газа не е свързана с дейността на ЦАХАЛ . 11| 3135 |19.03.2025 Зеленски се съгласи да спре ударите по руската енергийна инфраструктура. Тръмп поиска САЩ да придобият украинските електроцентрали . 4| 2373 |19.03.2025 Този Великден яйцата ще са по-евтини от миналата година

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads