Сред решенията е и това шофьорските книжки да станат дигитални.

В ефира на NOVA автоинструкторът Георги Бързаков коментира, че някои от правилата вече се прилагат в България. Пример за такова е записването на шофьорски курсове на 17-годишна възраст.



Той постави въпроса има ли готовност за дигитализирано обучение, след като се решава книжките да станат електронни.

Бързаков изрази съмнение, че новите изисквания ще доведат до по-добро обучение на курсистите.

Инструкторът коментира и още едно от приетите изменения - самооценката на водачите. Той запита как един млад водач може да направи анализ на собствените си възможности като шофьор.